У Запоріжжі поліція проводить превентивну роботу з громадянами по запобіганню шахрайствам
Поліцейські, які щоденно виходять на маршрути патрулювання міста для охорони громадської безпеки, додатково здійснюють профілактично-роз'яснювальну роботу, інформуючи людей як убезпечитися від аферистів.
В умовах воєнного стану, активізували злочинну діяльність різного роду шахраї. Особи без совісті та моралі «цілять» по незахищеним, уразливим внаслідок війни категоріям людей, маніпулюють заради своєї наживи їх почуттями.
Здійснюючи заходи з протидії цьому виду злочинів, одним з першочергових завдань працівників поліції є профілактична робота.
30 липня, під час розведення чергових нарядів у Запорізькому районному управлінні, працівники поліції, які заступили до патрулювання Запоріжжя, додатково «озброїлися» інформаційними листівками з прикладами поширених шахрайських схем, їх видами та ознаками.
На вулицях, в громадських місцях чи просто у дворах будинків, правоохоронці провели бесіди з мешканцями Запоріжжя, роздали профілактичні листівки та нагадали про необхідність бути пильними, обережними під час спілкування з незнайомцями, ніколи не повідомляти їм свої персональні дані, а також обов’язково перевіряти інформацію щодо несподіваних щедрих пропозицій з боку невідомих осіб.
Крім цього, отримані громадянами «Пам'ятки», містять основні правила безпечної поведінки та контакти для невідкладного звернення до поліції у разі, якщо стали жертвою шахрайства.
Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті:
поради запорізьких поліцейських
За минулу добу правоохоронцями області відкрито сім кримінальних проваджень за фактами вчинення шахрайств. Жертвами різноманітних схем аферистів стали громадяни різних вікових категорій. Загальна сума збитків становить понад 270 тисяч гривень.
Серед поширених видів інтернет-шахрайств - фейкові онлайн-магазини. Псевдопідприємці пропонують купити неіснуючі товари за привабливою ціною.
Вчора до відділення поліції №3 (Новомиколаївка) Запорізького райуправління поліції звернувся 49-річний чоловік. Він повідомив, що на початку червня в одній з соціальних мереж побачив оголошення про продаж мінітрактора. Зв’язавшись за телефоном із продавцем заявник погодився на умови покупки за передоплатою. Чоловік перерахував 5 тисяч гривень на вказаний рахунок, після чого зв’язок з «підприємцем» обірвався. Потерпілий зрозумів, що потрапив у шахрайську пастку, та звернувся до правоохоронців.
За цим фактом слідчим відкрито кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. В рамках досудового розслідування вживаються заходи для встановлення причетних осіб.
Щоб не стати жертвою інтернет-аферистів, поліцейські радять:
- остерігайтесь продавців, які пропонують товари за низькою ціною, але з частковою або повною передоплатою;
- для покупок в інтернеті краще використовувати перевірені інтернет-майданчики, адміністратори яких можуть гарантувати вам повернення коштів у разі, якщо товар не буде відправлено або він буде неналежної якості;
- якщо у вас виникла необхідність скористатися послугами невідомого вам інтернет-магазину, тоді обов’язково вивчіть відгуки про продавця та купуйте товари з післяплатою;
- для онлайн оплати інтернет-покупок використовуйте окремий банківський рахунок (картку).
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв:
- зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт;
- зверніться до адміністратора сайту з метою блокування сторінки шахрая, а також зателефонуйте в банк, через який було здійснено платіжні операції, повідомте, що переказ здійснено на картку шахрая;
- якнайшвидше зверніться до найближчого відділу поліції або зателефонуйте за номером 102.
Нагадаємо: Найпоширеніші шахрайські схеми: запорізькі поліцейські застерігають від дій аферистів
Відділ комунікації поліції Запорізької області
Запорізька поліція нагадує як не стати жертвою шахраїв за схемою «операції з банківськими картками»
Учора аферисти через надмірну довірливість мешканки міста заволоділи її коштами в сумі близько 74 тисяч гривень. Поліцейські відкрили кримінальне провадження, тривають слідчі дії.
До відділу поліції №1 Запорізького райуправління звернулась 58-річна жінка з повідомленням про шахрайство. Заявниці зателефонувала незнайомка, яка представилась працівником банку. Вона повідомила, що з її картки намагаються списати гроші, для їх збереження необхідно зняти кошти та покласти на інший рахунок. За вказівкою псевдопрацівника банку громадянка зняла усі кошти та в терміналі самообслуговування перевела на вказаний їй рахунок. У результаті таких дій потерпіла втратила близько 74 тисяч гривень.
За фактом злочину, передбаченого ч. 3 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, відкрито кримінальне провадження. Досудове розслідування триває.
Поліцейські вкотре нагадують, аби не потрапити на гачок аферистів, варто дотримуватись таких правил:
- не виконуйте вказівки осіб, які телефонують, називають себе працівниками банків, та повідомляють, що ваш рахунок заблоковано або намагаються списати кошти;
- всі фінансові питання вирішуйте виключно в банківській установі. В жодному разі не розголошуйте свої конфіденційні дані стороннім особам;
- не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах.
Шановні громадяни! Ваша особиста обачливість та уважність допоможуть зберегти грошові кошти і не потрапити у ситуацію, яка умисно створена аферистами для заволодіння заощадженнями.
Якщо ж ви стали жертвою шахрайства, не гайте часу, телефонуйте на спецлінію 102.
Нагадаємо: серед найбільш поширених шахрайських схем– «товариш просить у борг» та «операції з банківськими картками».
Відділ комунікації поліції Запорізької області