top of page

Методична робота — це багатогранний i творчий процес, який складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої, колективної, групової та індивідуальної діяльності педагогів щодо підвищення їх наукового i загальнокультурного рівня, вдосконалення психолого-педагогічної підготовки, професійної майстерності. Методична робота – це цілісна, заснована на досягненнях науки та передового педагогічного досвіду і на конкретному аналізі навчально–виховного процесу система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації до професійної майстерності кожного вчителя та вихователя, на розвиток і підвищення творчого потенціалу методичних об’єднань, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвитку школярів та вихованців, на реалізацію основних положень законодавства України про освіту, Національної доктрини розвитку освіти, державних і регіональних концепцій та програм з урахування пріоритетних напрямів розвитку освітньої системи міста, району, школи.

Методична робота в ЗНВК № 68 здійснюється згідно нормативних документів:

  • Конституція України;

  • Національна доктрина розвитку освіти;

  • Закон України «Про загальну середню освіту»;

  • Закон України «Про дошкільну освіту»;

  • Типове положення про методичний кабінет;

  • Національна доктрина розвитку освіти в ХХІ столітті;Державна національна програма «Освіта. Україна ХХІ століття»;

  • Накази МОН України, ОблУОН, МіськУОН, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.

Головне в методичній роботі — надання систематичної, своєчасної i достатньо практичної допомоги педагогу. Це є головною турботою, головним завданням i обов’язком керівника закладу та його заступників.

На сучасному етапі суттєво змінюються функції методичної служби — вiд директивних до орієнтуючих.

 

Структура науково – методичної роботи. 

       

Вiдповiдно до сформованих до науково – методичної роботи вимог розроблена  структура методичної роботи. Основним органом є педагогічна рада, яка визначає стратегiчнi напрямки роботи з кадрами, виходячи з нормативних документів та аналізу роботи педколективу. Крім того, педрада виконує методичну функцію через використання різних форм проведення засідань. Педагогічна рада визначає науково-методичну проблему школи. Робота над методичною проблемою робить цiлiсним увесь комплекс форм методичної роботи, являючи собою системо визначальний фактор. Вiдповiдно до обраної проблеми визначається тематика семiнарiв, створюються творчi групи, читаються лекції, проводяться тренінги.

Іншою органiзацiйною структурою є методична рада, завдання якої полягають у проведенні предметних тижнів, вивченні й узагальненні досвiду роботи вчителiв та вихователів, методичних об’єднань, робота творчих груп, стажування i наставництво, випуск методичних бюлетенiв. Методичний кабiнет виконує iнформативну функцiю (педагогiчна преса, матерiали перспективного досвiду, консультацiї i т. iн.). Важливим структурним компонентом структури науково – методичної роботи є ШМО.

Інноваційний підхід в організації науково – методичної роботи з кадрами полягає в змінах форм та методів роботи з кадрами. Зміни стосуються зміщення векторів науково – методичної роботи в ШМО на роботу у тимчасових творчих групах, вивчення і впровадження інноваційних технологій, індивідуалізація навчально – виховного процесу (планування різних видів діяльності, розробка різнорівневих завдань, індивідуальних маршрутів учнів, портфоліо  тощо).

Головним критерієм ефективності методичної роботи вважається не кількість проведених масових заходів та їх учасників, а кінцевий результат: підвищення якості НВП за рахунок впровадження інноваційних технологій всіма вчителями; зростання професійної компетентності та розвиток творчого потенціалу вчителів та вихователів та ін.

bottom of page